WhatsApp’ta Avatar Çıkartma özelliği keşfedildi

WhatsApp’ın beta sürümü 2.22.21.3‘te yeni bir özellik ortaya çıktı. Şimdi test basamağında olan yeni özellikte, yakında sunulacak avatarların çıkartma olarak da kullanılabildiği ortaya çıktı. 

Ekran manzaralarından anlaşıldığı kadarıyla bir tane avatar oluşturulduktan sonra WhatsApp bu avatardan çeşitli hisleri yansıtacak halde onlarca çıkartma üretiyor.

Daha evvel, WhatsApp’ın avatarları birinci etapta sırf görüntü görüşmelerde kullanıma sunacağı varsayım ediliyordu. Fakat son gelen haberlere nazaran WhatsApp’ta avatarlar daha fazla alanda kullanılabiliyor. 

Avatar çıkartmalar, bireysel yahut küme sohbetlerinde gönderilebilecek. Ayrıyeten kullanıcılar avatarlarını profil resmi olarak da ayarlayabilecekler.

Özellik, Birinci olarak geçtiğimiz ay Google Play Beta Program aracılıyla geliştirme evresindeyken keşfedildi. Şu an için kademeli olarak kullanıcılara sunulması planlanan özelliğin tüm kullanıcılara ne vakit açılacağı ise şimdi bilinmiyor. 

Meta, 3D Avatar ile milyarlarca kullanıcısı olan WhatsApp üzerinden Metaverse dünyaya girişi kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir