“The Flash” gişede beklentiyi karşılayamadı: Milyonlarca dolar zarar kapıda

Annesinin mevtini engellemek için vakitte geriye giden Barry’nin başından geçenleri mevzu alan “The Flash” sineması geçtiğimiz hafta vizyona girdi. DC kozmosunun yeni sineması, vizyondaki birinci haftasında ABD’de 55 milyon dolar hasılat elde etti.

Yönetmenliğini Andy Muschietti’nin yaptığı ve senaryosunu Christina Hodson’ın kaleme aldığı sinema, gişede beklentinin altında kaldı.

“The Flash”, “Shazam! Fury of the Gods”, “Blue Beetle” ve “Aquaman and the Lost Kingdom” sinemaları, DC Studios’un başına James Gunn ve Peter Safran’ın geçmesinden evvel planlanmıştı. Bu dört sinemanın yapım ve pazarlama harcamalarının toplamda 1,1 milyar ile 1,2 milyar dolar ortasında olduğu belirtiliyor.

“Shazam! Fury of the Gods” sineması gişede toplamda 133 milyon dolar hasılat elde ederek beklentinin çok altında kalmıştı. Emsal formda, birinci haftasında dünya çapında 135 milyon dolar hasılat elde eden “The Flash”ın da beklentiyi karşılayamayacağı varsayım ediliyor.

Filmin, birinci haftasında ABD’de 50 milyon dolar yerine en az 120 milyon dolar ile açılış yapması gerektiği söz ediliyor.

Vizyona girecek olan “Aquaman and the Lost Kingdom” sinemasının ise öbür sinemaların yarattığı hayal kırıklığını telafi edip edemeyeceği merak konusu.

SUÇ EVRAKI KABARIK

Filmin başrol oyuncusu Ezra Miller’ın son periyotta birden fazla taciz ve akın suçlamasıyla gündeme gelmesinin gişe sayılarında tesirli olup olmadığı ise bilinmiyor.

Ezra Miller Hawaii’de tekraren akın cürmünden tutuklandı; Almanya’da bir bayanı tacizle, İzlanda’da birini boğmakla, Vermont’ta üç küçük çocuk ve annesini “güvenli olmayan bir çevrede” alıkoymakla suçlandı.

Ünlü aktör, Vermont’ta hırsızlıktan ceza aldı, 12 yaşında bir çocukla uygunsuz ilgi kurmakla suçlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir