Sevilla’da Marcao şoku! Tepkiler çığ gibi: Utanın

Galatasaray’dan ayrılışı büyük ses getiren ve Sevilla’ya kıymetli bir bonservis ile giden Marcao, İspanyol takımında tartışmaların odak noktası haline geldi. Dönem başında yaşadığı sakatlıklar nedeniyle istediği başlangıcı yapamayan deneyimli stoper yine sakatlandı.

Sevilla, Marcao’nun durumunu resmi internet sitesinden açıklarken, yaşanan gelişmelerin akabinde İspanyol grubunun taraftarları, Marcao’ya ve kulübe sert tenkitlerde bulundular.

İSTEDİĞİ ÜZERE BAŞLAYAMADI

Yaz transfer devrinde yüksek bir bonservis ile Sevilla’ya transfer olan Marcao’nun İspanya macerası istediği üzere başlamadı. Julen Lopetegui idaresindeki Sevilla, döneme epeyce makûs başlarken Marcao’nun peşini sakatlıklar bırakmadı. Yıldız savunmacı, transfer olduktan sonra yaklaşık 3 ay boyunca formasından uzak kalırken, teknik yönetici değişiminin akabinde birinci 11’deki yerini aldı.

SAMPOLİ İLE FORMA BAHTI YAKALADI

Lopetegui’nin yerine vazifeye gelen Jorge Sampoli, sakatlığını da atlatan Marcao’ya vazife vermeye başladı. Brezilyalı stoper Sevilla formasıyla toplamda 7 maçta forma giydi.

YENİDEN SAKATLANDI

Brezilyalı savunmacı tam forma bahtı yakalamışken tekrar sakatlandı. Grubunun Şampiyonlar Ligi’nde Manchester City’ye konuk olduğu maçın 45. dakikasında sakatlık yaşayan Marcao, oyuna devam edememişti.

Sevilla bugün yaptığı açıklamada Marcao’nun yapılan tetkikler sonucunda Dünya Kupası sonuna kadar forma giyemeyeceğini duyurdu.

TARAFTAR REAKSİYON GÖSTERDİ

Yaşanan gelişmelerin akabinde Sevilla taraftarları reaksiyon gösterdi. Toplumsal medyadan tenkitlerini lisana getiren taraftarlar şu sözleri kullandı:

  • “En kısa vakitte satın. Sevilla büyük bir yanılgı yaptı.”
  • “Galatasaray’da üç buçuk dönemde yalnızca 8 maç kaçırmış. Bu sakatlık sorununu transfer öncesi bilmiyor muydunuz?”
  • “Onu neden hazır olmadan oynamaya zorluyorsunuz?”
  • “Utanın! Bunu ne vakit göndereceksiniz?”
  • “İmzalamadan evvel bunu bilmeliydiniz. Çok makus bir planlama”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir