Servet Çetin: Çıtamız yüksek

2023-2024 dönemi hazırlıklarını sürdüren Sivasspor’da Teknik Yönetici Servet Çetin, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) özel açıklamalarda bulundu.

Çetin, yıldız transfer olarak nitelendiren futbolcu arayışında olmadıklarını söyleyerek, “Öyle bir oyuncu alırız ki ismi yoktur fakat ekipte liderlik yapıp yıldız bir oyuncu olabilir. Bizim o denli isim alalım, yada isimle grubu götürelim diye bir niyetimiz yok. Biz biraz daha grup oyunu oynamak isteyen, biraz daha gayretin üst seviyede olduğu, bir biri için uğraş eden bir grup kurmaya çalışıyoruz. O yüzden herkese kapımız açık. Bizim yapımıza uyun ve oyun sistemimize uygun oyuncuları katmaya çalışacağız” dedi.

“Farklı oyuncular katabiliriz”

Takımda mukavelesi biten oyuncularla görüşmediklerini belirten teknik yönetici Çetin, “Sözleşmesi biten futbolcularla şuan için bir görüşme yok. Onu değerlendireceğiz, şuan transferlere odaklandığımız için değerlendiremedik. İstediğimiz bölgelerdeki oyuncuları netleştirebilirsek daha sonra içeriye farklı oyuncular katabiliriz. Farklı kanılarımız var. Ana amaçtaki oyuncuları tespit edip aldıktan sonra işimiz kolaylaşacak. O hususta daha sağlıklı karar vereceğiz” tabirini kullandı.

“Erzurum’da 4 hazırlık maçı yapacağız”

Çetin, 17 Temmuz Pazartesi günü Erzurum kampının başlayacağını söz ederek, “Erzurum kampında oynayacağımız 4 hazırlık maçında 2 rakibimiz belirli oldu. Antalyaspor ile Ümraniyespor ile maç yapacağız. 1 tane İran grubu olabilir, 1 tane de Azerbaycan grubu olabilir ancak şuan bu 2 maç net değil. Görüşmelerimiz devam ediyor. 4 hazırlık maçı yapacağız bir aksilik olmazsa” dedi.

“Başarıyı getiren yalnızca iktisat değil”

Servet Çetin son olarak, Sivasspor’un yeni dönemdeki maksadının üst sıralar olduğunu vurgulayarak, “Sivasspor’u ne kadar üstlere taşır ne kadar sıralamada üst tarafta bitirirsek ne keyifli bize. Çıtamız yüksek lakin başka kadrolarla aramızdaki ufak tefek farklar var. Başarıyı getiren yalnızca iktisat değil. Gerçek oyuncular tercih etmek lazım. Bizim gayemiz Sivas’ı en üstte, Sivas’a yakışacak halde uygun bir yerlerde durum almasını sağlamak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir