Karşı yönden gelen aracın fırlattığı taş öldürdü

Ankara’da karşı yoldan geçen aracın fırlattığı taşın arabaya isabet etmesi sonucu şoför hayatını kaybetti.

Kaza, dün akşam saatlerinde Anadolu Otoyolu’nun Kahramankazan ilçesi mevkisinde meydana geldi.

Türk Hava Yolları’nda kaptan pilot olan Saygın Doğan, kardeşleri Simge (34) ve Sezgi Doğan (38) ile Ankara’da yaşayan babaannesini ziyaret ettikten sonra İstanbul’a dönmek için yola çıktı.

Saygın Doğan, idaresindeki arabasıyla otoyolda seyir halindeyken, karşı şeritten bir aracın geçişi sırasında fırladığı kestirim edilen taş aracın üzerine geldi. Arabanın ön camını kırıp içeriye giren taş, Saygın Doğan’a isabet etti. Denetimden çıkan araba de savrularak bariyere çarptı.

KARDEŞLERİ YARALANDI

Kazada, taşın isabet ettiği Saygın Doğan, hayatını kaybetti. Yanında bulunan kardeşleri Simge ve Sezgi Doğan ise yaralandı. Yaralı kardeşler çağrılan sıhhat grubunun yaptığı birinci müdahalenin akabinde Kahramankazan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İki kardeşin sıhhat durumunun düzgün olduğu belirtildi.

KAMYONDAN DÜŞTÜĞÜ İDDİA EDİLİYOR

Polis ve jandarma takımları, kaza yerinde inceleme yaptı. Doğan’ın cenazesi, incelemenin akabinde Ankara İsimli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Doğan’ın vefatına neden olan ve bir kamyondan yola düştüğü iddia edilen taşın, bir aracın geçişi sırasında fırlamış olabileceği belirtildi. Evli ve 1 çocuk babası olan Doğan’ın cenazesi, yarın Adana’da düzenlenecek cenaze merasimi akabinde toprağa verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir