Aren öldü, ikizi Arden’den 130 gün sonra haber geldi

Yunusemre ilçesinde yaşayan 6 yıllık evli Ahmet- Seda Aykıran çifti, doğal yollarla çocuk sahibi olamayınca aşılama yolu tedavisi oldu. Seda Aykıran, ocak ayında gebe olduğunu öğrendi. İkiz bebek sevinci yaşayan anne, 5 Haziran’da apansız rahatsızlanınca Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’ne götürüldü. Yapılan muayene ve tetkikler sonrası 24 haftalık gebe Aykıran’ın ikizleri, acil olarak sezaryenle alındı.

3 KİLO 250 GRAM OLDU

Prematüre olarak dünyaya gelen ikizlere Aren ve Arden isimleri verildi. Salihli ilçesindeki özel hastaneye kaldırılan ikizlerden 690 gram doğan Aren, 5 gün hayatta kalabildi. 710 gram olarak dünya gelen Arden ise 130 gün boyunca gördüğü ağır bakım tedavisinin akabinde taburcu edildi. Aykıran çifti, şu an 3 kilo 250 gram olan Arden’i kucaklarına almanın memnunluğunu ve kaybettikleri Aren’in acısını birebir anda yaşadı.

Zorlu süreç yaşadığını lisana getiren Seda Aykıran, “Anlatılamaz. Allah kimseye yaşatmasın. Çok zordu. Her gün trenle Salihli’ye gidip, geldim. Birinci başlarda yanımda olmadığı için benimseyememiştim. Şu an yanımda, daima benimle. Annelik süper bir his. İkizinin mevti içimde bir yerlerde kalıyor lakin bir nebze de olsa unutturuyor. Çok bekledik, anne olmayı çok istiyordum. Bu vakte nasipmiş. İki oğlum oldu fakat birini kaybettim. Bir evladımla anneliğimi yaşıyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir